O nas

Blauberg

Firma Blauberg Ventilatoren GmbH została utworzona na początku lat 90. w Monachium jako gałąź działającej od 1980 niemieckiej firmy Haflex Maschinenbau produkującej maszyny dla sektora HVAC. Po wielu latach intensywnego rozwoju, produkty BLAUBERG są dziś obecne w ponad 20 krajach świata w kompleksowej ofercie obejmującej urządzenia z zakresu zarówno wentylacji domowej, jak i profesjonalne rozwiązania komercyjne. Na rynku polskim wyłącznym partnerem Blauberg jest Vents Group Sp. z o.o.

Obecnie firma Blauberg specjalizuje się w poszukiwaniu rozwiązań zaawansowanych technologicznie, opartych na najnowszych osiągnięciach branży wentylacyjnej, jednocześnie starając się, aby oferowane urządzenia zachowywały wysoki standard wykonania i estetyki oraz wygodę obsługi. Zgodnie z ogólnoświatowymi trendami produkty Blauberg wykonane są z myślą o maksymalnym ograniczeniu poboru energii i poziomu emitowanego hałasu, a tym samym zapewnieniu maksimum komfortu ich użytkownikom nawet tym najbardziej wymagającym.

Pokochasz nasze produkty za to, że są…

CICHE

Bardzo cicha praca (21 dB) uzyskana dzięki zastosowaniu unikalnej technologii opartej na budowie wirnika napędu łodzi podwodnej, gwarantującej najwyższą efektywność pracy przy minimalnym poziomie szumu.

ENERGOOSZCZĘDNE

Pobór mocy tylko 2,7 W. Oszczędność energii przyczynia się do zmniejszenia wydatków w domowym budżecie oraz pomaga chronić środowisko.

TRWAŁE

Zastosowany silnik na łożyskach kulkowych pozwala na nieprzerwaną pracę przez okres 10 lat (gwarancja producenta) zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Dlaczego warto zaprosić markę Blauberg do swojego domu?

Czym oddychamy?

Świeże i czyste powietrze jest niezbędne dla naszego zdrowia. Przeludnione miasta, zatłoczone drogi, dymiące kominy wielkich fabryk, postęp prac budowlanych i działalność rolnicza wywierają negatywny wpływ na jakość otaczającego nas powietrza.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zanieczyszczenie powietrza zewnętrznego i powietrza w pomieszczeniach jest jedną z najczęstszych przyczyn zachorowalności ludzi na całym świecie.

Obecnie 91% światowej populacji zamieszkuje miasta i codziennie musi zmagać się z gwałtownym wzrostem zanieczyszczenia powietrza. Do zanieczyszczeń powietrza o najbardziej szkodliwym wpływie na zdrowie ludzi należą m.in. smog, pył zawieszony i wysokie stężenie ozonu.

Zakrojone na szeroką skalę badania jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń pozwoliły wyodrębnić główne źródła zanieczyszczeń, które wywierają negatywny wpływ na układ oddechowy człowieka.

Zakrojone na szeroką skalę badania jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń pozwoliły wyodrębnić główne źródła zanieczyszczeń, które wywierają negatywny wpływ na układ oddechowy człowieka.

50%

Nieefektywna
wentylacja

30%

Zanieczyszczenia
wewnątrz pomieszczeń

10%

Zanieczyszczenia
zewnętrzne

10%

Inne
czynniki

Jak poprawić jakość powietrza, którym oddychamy?

Powietrze jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Jednym z procesów metabolicznych jest oksydacja – czyli połączenie związków chemicznych z tlenem, dostarczanym przez komórki krwi. Brak tlenu powoduje zahamowanie procesu oksydacji i obumieranie komórek organizmu. Dlatego powinniśmy mieć wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.

Środowisko mieszkań i innych pomieszczeń zawiera bakterie, kurz, wszelkiego rodzaju opary, gazy oraz spaliny, co prowadzi do wysokiego stopnia zanieczyszczenia powietrza.

Nie ulega wątpliwości, że oddychanie w takim otoczeniu jest raczej zagrożeniem dla zdrowia, niż zapewnieniem wystarczającej ilości tlenu dla podstawowych funkcji życiowych organizmu.

Na szczęście, jest rozwiązanie! Zagrożenia te można wyeliminować poprzez instalację urządzeń, które umożliwią zastąpienie zużytego, wilgotnego powietrza o obnizonej jakości – świeżym i czystym.

W tym przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej. Firma Blauberg oferuje szeroką gamę urządzeń do zapewnienia właściwej wymiany powietrza.

sprawdź ofertę

Co różni tradycyjne rozwiązania wentylacyjne od wentylacji decentralnej?

Tradycyjne rozwiązania wentylacyjne

  • Przekroczony dopuszczalny poziom CO2.
  • Znaczne straty ciepła w sezonie zimowym, latem wzrost temperatury powietrza wewnątrz pomieszczeń.

  • Niekontrolowana ilość powietrza nawiewanego i wywiewanego.

  • Zwiększone koszty ogrzewania zimą i chłodzenia latem.

  • Napływ zanieczyszczeń, drobinek kurzu i insektów.

  • Stwarzanie idealnych warunków do powstawania na ścianach grzybów, pleśni i wilgoci.

Wentylacja decentralna

  • Zapewnia odzysk ciepła oraz równowagę wilgotności w pomieszczeniu.

  • Zapewnia stałą, kontrolowaną wymianę powietrza w pomieszczeniu.

  • Cechuje się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

  • Zmniejsza koszty ogrzewania zimą i chłodzenia latem.

  • Charakteryzuje się cichą pracą.

  • Zapobiega nadmiernemu zawilgoceniu pomieszczeń oraz tworzeniu się pleśni.

Co zyskasz dzięki zainstalowaniu wentylacji decentralnej?

Świeże powietrze

Podstawowym zadaniem wentylacji jest dostarczanie świeżego i czystego powietrza do pomieszczeń.

Wyrównywanie ciśnienia

Wentylacja musi być odpowiednio zbilansowana. Nadciśnienie lub podciśnienie w pomieszczeniu może powodować dyskomfort w użytkowaniu pomieszczeń. Ważna jest odpowiednia ilość powietrza nawiewanego oraz wywiewanego.

Komfortowy mikroklimat

W okresie zimowych wentylatory usuwają ciepłe, zużyte powietrze z pomieszczeń. Ciepło to oddawane jest świeżemu, chłodnemu powietrzu nawiewanemu do pomieszczeń.